آموزش زمانبندی پست ها در وردپرس

 

زمان بندی پست ها در وردپرس

آنچه در این مقاله به اختصار خواهید خواند:

 

چرا نیاز به زمان ‌بندی انتشار پست‌ ها در وردپرس داریم؟

نحوه زمان ‌بندی پست‌ ها در وردپرس چگونه است؟

چرا نیاز به زمان ‌بندی انتشار پست‌ ها در وردپرس داریم؟

 زمان‌ بندی انتشار پست‌ها ‌می‌تواند دلایل و مزایای گوناگونی داشته باشد. ما در این مقاله به 4 مورد از مهم‌ترین آنها اشاره خواهیم کرد.

 

1. ثابت قدمی و نظم

معمولاً بیشتر افراد فقط به نگارش صحیح یک پست یا مقاله توجه می‌کنند. این اشتباه رایجی است که یک فرد مبتدی یا حتی یک نویسنده باتجربه می‌تواند مرتکب شود. اما یک فرد متخصص و حرفه‌ای همیشه به همان اندازه که به کیفیت مقاله توجه دارد به داشتن ثابت قدمی و نظم در انتشار پست‌ها و مقالات سایت نیز توجه می‌کند.

 

بگذارید شفاف‌تر درباره این موضوع با شما صحبت کنیم! برای کاربران و حتی موتورهای جستجو ثابت قدمی و ایجاد زمان‌ بندی برای انتشار پست‌ها بیشتر مواقع از تعداد پست ‌های منتشر شده، مهم‌تر است. به عبارتی دیگر انتشار تنها یک پست به صورت هفتگی اصلا چیز بدی نخواهد بود به شرطی که شما اینکار را برای همیشه انجام دهید! یعنی آن چیزی که بسیار اهمیت دارد نظم و تدوام در انتشار پست است نه صرفا انتشار تعداد زیاد پست به صورت نامنظم!

 

پس باتوجه به آنچه که گفته شد، شما باید زمان‌بندی برای انتشار پست‌هایتان داشته باشید. تا بتوانید به طور منظم و خودکار اینکار انجام دهیم که هم کاربران و هم گوگل ارتباط بهتری با سایت شما داشته باشند

 

2. انتشار خودکار پست‌ها و مقالات

انتشار پست‌های وبلاگ به طور مداوم و همیشگی شاید کاری دست نیافتنی به نظر برسد. چراکه حتی اگر شبانه روزی کار کنید، بعید است که بتوانید به طور مدوام و روتین محتوا ایجاد و منتشر کنید. از طرفی دیگر همه ما ممکن است گاهی کارهای غیرقابل پیش بینی برایمان پیش ‌بیاید که باعث شود فرصت نکنیم تولید محتوا داشته باشیم و آن را منتشر کنیم.

 

بنابراین نیاز دارید که انتشار پست‌ها را به صورت زمان‌بندی شده و خودکار انجام دهید. با اینکار می‌توانید در روزهایی که وقت کافی دارید پست های بیشتر تولید کرده و تا طبق یک زمان بندی در روزهای شلوغ به طور خودکار و طبق برنامه منتشر شوند.

 

3. انتشار پست‌ها در زمان اوج ترافیک

البته که زمان ترافیک وبسایت‌ها به طور کاملا دقیق قابل پیش‌بینی نیست اما شما می‌توانید با ابزارهای مختلف و روش های گوناگون (مثل گوگل آنالیتیکس) الگوی مخاطبان خود را تجزیه و تحلیل کنید و زمانی را پیدا کنید که به احتمال زیاد بازدید بیشتری در سایت شما ایجاد می‌شود. سپس بعد از پیدا کردن زمان دقیق اوج ترافیک سایتتان، در برنامه زمان‌ بندی انتشار پست‌ ها آن ساعت و روز را قرار دهید.

 

4. آرامش بیشتر و استرس کمتر

ایجاد زمان ‌بندی پست‌ ها در وردپرس باعث می‌شود شما نگرانی کمتری بابت سایت و کسب‌وکارتان داشته باشد. و دیگر نیاز نباشد که همه دغدغه و فکرتان مشغول سایت کنید و از کارهای دیگران عقب بمانید. شما به کمک تدوین زمان‌ بندی انتشار پست ‌ها می‌توانید به خوبی به بقیه کارهای خود بپردازید، استراحت کنید و حتی به مسافرت بروید. به طوریکه حتی مخاطبانتان از عدم حضور شما چیزی متوجه نشوند.

 

نحوه زمان ‌بندی پست‌ ها در وردپرس چگونه است؟

برای زمان ‌بندی پست ‌ها در وردپرس دو روش مختلف وجود دارد. در این بخش، هر دو روش را به صورت مرحله به مرحله توضیح خواهیم داد.

 

روش اول: زمان ‌بندی پست‌ ها در وردپرس با استفاده از ویرایشگر

اولین راه برای زمان بندی پست ها در وردپرس استفاده از ویرایشگر وردپرس است. اگر با پنل مدیریت وردپرس آشنا باشید این روش کاملاً ساده است.

 

گام اول: به پیشخوان وردپرس خود بروید در قسمت “نوشته‌ها” افزودن نوشته را بزنید.

 

گام دوم: مطابق شکل زیر، در سمت چپ صفحه، یک نوار کناری مشاهده می‌کنید که در آن گزینه‌ای به نام انتشار وجود داد. این گزینه مربوط به زمان ‌بندی انتشار پست ‌ها در وردپرس می‌باشد.

گام سوم: بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید و تاریخ و ساعتی را که می‌خواهید محتوای شما منتشر شود، وارد کنید.

 

مرحله چهارم: هنگامی که تاریخ و زمان مورد نظر برای انتشار پست خود را انتخاب کردید ، روی دکمه “قبول” کلیک کنید.

 

بدین ترتیب محتوای شما به کمک ویرایشگر وردپرس و با توجه به تاریخ و ساعت ذکر شده منتشر خواهد شد.

سهیل فرزانه همیشه سعی داشتم که ساده ترین راه ها روبرای رسیدن به اهدافم بسازم با تمام تلاش های این چند ساله به این سطح از مهارت رسیدم که بتونم بدون یک خط کد نویسی زیبا ترین وبسایت ها را راه اندازی کنم امروز وردپرس دنیای من را دگرگون کرد.
همراه ما باشید در کانال تلگرام طراحی سایت بدون کد نویسی با سهیل فرزانه کانال تلگرام

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید