ارسال ایمیل به کاربران پس از ثبت نام در وردپرس

عضویت هر کاربر برای هر سایتی موفقیت به حساب می‌آید، البته اگر وی پس از ثبت‌نام همچنان در ارتباط با خدمات سایت باشد. برای یادآوری، توضیح، خوش‌آمد گویی و ارائه مشخصات کاربری، خوب است که ایمیلی حاوی اطلاعات تشویق کننده به مراجعه مجدد به سایت را به ایمیل کاربر بفرستید. این قابلیت به صورت پیش‌فرض در سیستم مدیریت محتوا وردپرس قرار دارد، اما می‌دانیم که پیام‌های یکسان و ماشینی نمی‌توانند توجه کاربر را جلب کنند. با توجه به متنوع بودن نوع کاربری، نیازها، علایق و جذاب بودن ارائه اطلاعات جانبی در کنار مشخصات حساب، ساخت نمونه اختصاصی و سفارش‌سازی‌شده و ارسال ایمیل به کاربران بعد از ثبت‌نام در وردپرس، راه‌حل موثرتری در ایجاد هویت برند و تقویت شانس مراجعه مجدد کاربر به سایت است.

ارسال ایمیل به کاربران بعد از ثبت‌نام در وردپرس

آنچه در این مقاله به اختصار خواهید خواند:

 • دلیل ارسال ایمیل به کاربران پس از ثبت‌نام به صورت سفارشی
 • رفع خطا عدم ارسال ایمیل به کاربران
 • ارسال ایمیل به کاربران پس از ثبت نام در وردپرس
 • بهترین روش ارسال ایمیل به کاربران وردپرس

دلیل ارسال ایمیل به کاربران پس از ثبت نام به صورت سفارشی

آگاه‌سازی مکرر کاربر و ارسال اعلان در وردپرس به او برای یادآوری وی جهت مراجعه مجدد به سایت، از مهم‌ترین روش‌های حفظ مخاطبان سایت است، اما اگر در معرفی ابتدایی، دعوت‌نامه ترغیب‌کننده‌ای ارسال نشود، بسیار محتمل است که کاربر به اعلان‌ها و آگهی‌های بعدی توجه نکند. بهتر است علاوه بر ارسال مشخصات کاربری به حساب ایمیل وی، لینک‌های مفید، گرافیک‌های زیبا و فرصت‌‌های محدود مانند تخفیف را در ایمیل ثبت نام کاربران قرار دهید.

نکته دیگر، تفاوت نوع کاربران است. بهتر است، کاربران عادی ایمیل متفاوتی از کاربران مشترک در یک سرویس سایت دریافت کنند یا بسته به سن، موقعیت یا هر ویژگی شخصیتی، اطلاعات متفاوتی در ایمیل درج شود.

اگر سایت فروشگاهی وردپرس را مدیریت می‌کنید، می‎‌توانید در ایمیل خوش‌آمدگویی پس از ثبت نام، نمونه محصولات ویژه برای ترغیب وی را پیشنهاد دهید یا برای ادامه دادن فرایند خرید، لینک سبد خرید اختصاصی وی را درج کنید.

اگر قصد ارسال ایمیل به کاربران با ثبت نام افراد با دسترسی‌های ویژه مانند نویسنده، ناظر یا مدیر هستید، می‌توانید دستورالعمل‌های اختصاصی برای هر یک از انواع کاربرهای را در نظر بگیرید.

برای شخصی‌سازی ایمیل ثبت نام کاربران وردپرس، افزونه‌های رایگان و تجاری متعددی وجود دارد. در ادامه، همیار وردپرس آموزش گام به گام و تصویری نحوه ارسال ایمیل شخصی‌سازی‌شده بر اساس مشخصات کاربر را توضیح خواهد داد.

رفع خطا عدم ارسال ایمیل به کاربران

پیش از ‌راه‌اندازی و ساخت قالب ایمیل ثبت‌نام، ابتدا مطمئن شوید که امکان ارسال ایمیل از طریق سیستم مدیریت محتوا به آدرس ایمیل کاربران فعال باشد. بسیاری از شرکت‌های میزبانی به جهت انسداد راه‌های دریافت اطلاعات هرز، قابلیت ارسال ایمیل برای هاست وردپرس را غیر فعال می‌کنند. ابتدا ارسال شدن ایمیل معمولی به شناسه یک کاربر آزمایشی را بررسی کنید. در صورت عدم ارسال، برای رفع انواع مشکلات ایمیل وردپرس، آموزش رفع مشکل عدم ارسال ایمیل در وردپرس را مطالعه کنید.

ارسال ایمیل به کاربران پس از ثبت نام در وردپرس

استفاده از افزونه Better Notifications for WP

این افزونه ساده‌ترین روش برای ارسال ایمیل اعلام موفقیت ثبت‎نام در سایت است، اما قابلیت‌های پیشرفته‌ای را در اختیارتان قرار نمی‌دهد. اگر قصد ارسال یک‌باره و ساده یک نوع ایمیل شخصی‌سازی شده به انواع کاربران را دارید، افزونه ارسال ایمیل به کاربران “Better Notifications for WP”، بهترین گزینه است.

با مراجعه به صفحه «افزونه‌ها» در پیشخوان وردپرس و جستجو نام افزونه، آن را بیابید، نصب کرده و فعال کنید. می‌توانید نحوه نصب افزونه وردپرس را در همیاروردپرس مطالعه کنید.

پس از نصب و فعال‌سازی پلاگین، صفحه “Notification” برای مدیریت ارسال ایمیل در نوار سمت راست وردپرس فارسی، در دسترس خواهد بود. بر این گزینه کلیک کنید. سپس با کلیک بر دکمه Add New در بالای صفحه، اعلان جدیدی ایجاد کنید.

با ورود به صفحه ساخت و ارسال ایمیل به کاربران پس از ثبت‌نام، موارد متعددی خواهید دید که در ادامه تمامی فیلدهای این صفحه را توضیح خواهیم داد.

 • Add New Notification – در کادر متنِ زیرِ این تیتر می‌توانید عنوان ایمیل خود را وارد کنید.
 • Notification For – انتخاب نوع کاربران برای ارسال ایمیل؛ در این قسمت باید گزینه ” New user – post registration email” را انتخاب کنید تا ایمیل به کاربران پس از ثبت نام آن ها در سایت ارسال شود.

با انتخاب گزینه فوق، فیلدهای صفحه تغییر خواهند کرد و موارد مخصوص به ارسال ایمیل به کاربران پس از ثبت نام نمایش داده می‌شوند.

 • Formatting – اگر قصد ارسال متن ساده را دارید، گزینه “Plain Text” و اگر قصد ارسال متن با خصوصیات ظاهری بیش‌تر به کمک ساختار کد HTML را دارید، گزینه “HTML Formatting” را انتخاب کنید.
 • Subject – موضوع ایمیل را وارد کنید.
 • Message Body: امکان نوشتن محتوا ایمیل در ویرایشگر این کادر قرار دارد که به مانند ویرایشگر پست‌های وردپرس، امکان نوشتن متن، قرار دادن تصویر و دیگر عناصر فراهم است.
  • با کلیک بر دکمه Find Shortcodes می‌توانید شرت‌کدهای موجود افزونه را در میان متن قرار دهید. برای مثال با درج شرت‌کد ” [email_user_display_name]” می‌توانید نام هر کاربر را با اشاره به آن چه ثبت کرده، ذکر کنید.

پس از اتمام نوشت محتوا ایمیل، می‌توانید در کادر سمت بر دکمه Save کلیک کنید تا از این پس هر کاربر پس از ثبت‌نام، ایمیل با محتویات نوشته شده را دریافت کند. پیش از ذخیره، دکمه‌ای با عنوان ” Send me a test email”  نمایان می‌شود که با کلیک بر آن، یک ایمیل نمونه آزمایشی به آدرس ایمیل مدیر سایت ارسال می‌شود.

 

جعبه دانلود
سهیل فرزانه همیشه سعی داشتم که ساده ترین راه ها روبرای رسیدن به اهدافم بسازم با تمام تلاش های این چند ساله به این سطح از مهارت رسیدم که بتونم بدون یک خط کد نویسی زیبا ترین وبسایت ها را راه اندازی کنم امروز وردپرس دنیای من را دگرگون کرد.
همراه ما باشید در کانال تلگرام طراحی سایت بدون کد نویسی با سهیل فرزانه کانال تلگرام

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید