معرفی 4 گروه زبان های برنامه نویسی

معرفی زبان های برنامه نویسی

امروزه نیاز به زبان های برنامه نویسی به طور زیادی محسوس می شود. چون در تمام زمینه ها نیاز به برنامه نویسی در حال افزایش است. همچنین برای داشتن یک جایگاه شغلی خوب و درآمد خوب، یادگیری برنامه نویسی کامپیوتری کمک بسیار زیادی به شما می کند. چون اغلب کسب و کارها به برنامه نویس احتیاج دارند. امروزه برای ثبت اطلاعات از کاغذ و خودکار استفاده نمی شود، و تمامی این کارها با کامپیوتر محقق می شود.

به همین علت به مرور زمان کارهای کامپیوتری جایگاه بهتری پیدا کردند. امروزه تمام ادارات دولتی تا شرکت های خصوصی، اقدام به استخدام برنامه نویس می کنند. اما زبان های برنامه نویسی مختلفی روانه بازار شده است که، در این مقاله به معرفی آنها خواهیم پرداخت.

زبان های برنامه نویسی

زبان های برنامه نویسی

تعداد زبان ها بسیار زیاد می باشد. به طور کلی می توان آنها را به چهار گروه مختلف تقسیم نمود:

زبان برنامه نویسی به صورت ویندوزی

زبان برنامه نویسی تحت وب

زبان برنامه نویسی برای ساخت اپلیکیشن موبایل

زبان برنامه نویسی چند منظوره

زبان های برنامه نویسی ویندوزی فقط بر روی سیستم عامل قابل اجرا می باشد. مانند: برنامه c++، سی شارپ c#، یا برنامه نویسی جاوا، پایتون، دلفی، پرل، ویژوال بیسیک، و غیره.

زبان برنامه نویسی تحت وب به ایجاد برنامه برای مرورگرها می گویند که خود، به دو دسته کاربری و سروری تقسیم می شوند. زبان‌هایی که برای برنامه نویسی سمت کاربر استفاده می شود، مانند:

Css، html، جاوا اسکریپت، جی کوئری

زبان هایی که برای سمت سرور استفاده می شود

مانند:

PHP ، Ruby ، Java ، Python و غیره می باشد.

اما در میان زبان های برنامه نویسی تعدادی از آنها به صورت چند منظوره ( برای ویندوز، وب، اندروید و غیره استفاده می شود) می باشند، مانند: سی پلاس پلاس، پایتون، سی شارپ، جاوا، و غیره می باشد. یکی از پرکاربردترین زبان چند منظوره و در عین حال ساده پایتون است.

 

 

سهیل فرزانه همیشه سعی داشتم که ساده ترین راه ها روبرای رسیدن به اهدافم بسازم با تمام تلاش های این چند ساله به این سطح از مهارت رسیدم که بتونم بدون یک خط کد نویسی زیبا ترین وبسایت ها را راه اندازی کنم امروز وردپرس دنیای من را دگرگون کرد.
همراه ما باشید در کانال تلگرام طراحی سایت بدون کد نویسی با سهیل فرزانه کانال تلگرام

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید