منظور از دامین یا دامنه سایت چیست ؟

دامنه سایت چیست و چه کاربردی دارد؟

برای اینکه متوجه شوید دامنه سایت چیست، با یک مثال شروع می کنیم تا بهتر متوجه آن شوید، شما برای پیدا کردن یک خانه، باید یک آدرس داشته باشید، و طبق آدرس آن را جستجو کنید، و به خانه مورد نظر برسید. شما برای پیدا کردن یک سایت به آدرس آن نیاز می باشد. پس شما برای راه اندازی یک سایت، باید نام دامنه را مشخص کنید.

امروزه به علت نقش بسیار زیاد اینترنت در زندگی، با انواع مختلفی از دامنه ها سروکار داریم. اما در حقیقت دامنه سایت چیست. در جواب این سوال می توان گفت: شما برای پیدا کردن آدرس یک سایت باید یک آدرس منحصر به فرد داشته باشید. این آدرس، یک آدرس اینترنتی می باشد که، برای باز کردن یک سایت نیاز می باشد. مثل آدرس گوگل که ما با آدرس www.google.com آن را می شناسیم، و می توانیم وارد آن شویم.

 

دامنه سایت چیست

حال که متوجه شدید دامنه سایت چیست، ویژگی هایی از آن را برای شما بیان می کنیم: دامنه شامل دو قسمت می باشد: نام دامنه و پسوند

نام دامنه همان نامی می باشد که برای سایت خود، انتخاب می کنید. پسوند های مختلفی برای دامنه وجود دارد که معانی مختلفی دارد. برای مثال پسوند ir یک سایت ایرانی می باشد.

هر دامنه سایت یک آدرس منحصر به فرد می باشد که با هیچ نام دامنه ی دیگری شبیه نمی باشد. موضوع دیگری که جالب است بدانید این است که، هر صفحه در اینترنت دارای یک آدرس منحصر به فرد خود می باشد. اما آدرس صفحه اصلی هر سایت با نام دامنه شناخته شده است، و بقیه صفحات از سایت را با نام url می شناسیم.

مطلب دیگری که باید بدانید این است که، نام دامنه همان ip می باشد که توسط پروتکل dns به نام تبدیل شده است.

 

طراحی سایت بدون یک خط کد نویسی

سهیل فرزانه همیشه سعی داشتم که ساده ترین راه ها روبرای رسیدن به اهدافم بسازم با تمام تلاش های این چند ساله به این سطح از مهارت رسیدم که بتونم بدون یک خط کد نویسی زیبا ترین وبسایت ها را راه اندازی کنم امروز وردپرس دنیای من را دگرگون کرد.
همراه ما باشید در کانال تلگرام طراحی سایت بدون کد نویسی با سهیل فرزانه کانال تلگرام

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید