چرا نباید از قالب و افزونه های نال در وردپرس استفاده کرد

قبلا در مطلبی از امن بودن یا نبودن وردپرس صحبت کردم و یکی از مواردی که اشاره کرده بودم این بود که از قالب ها و افزونه های نال یا کرک شده وردپرس استفاده نکنید. اما به دلیل اینکه اخیرا دوباره مشاهده شده که بعضی از کاربران به دلیل استفاده از این نوع قالب ها، سایت شون آلوده شده و به دلیل عدم توجه به این نکات خساراتی به سایت اونها وارد شده و در نتیجه متحمل هزینه هایی شدن و در مواردی سایت شون رو از دست دادند. خواستم دوباره این چند مورد رو یادآوری کنم بلکه بتونیم در این زمینه آگاه سازی انجام داده باشیم.

 

اینجا ما به سه تا مشکل عمده در استفاده از این نوع قالب ها و افزونه های نال شده خواهیم پرداخت:

 

– عدم پشتیباین قالب های نال شده

 

شما وقتی از یک قالب یا افزونه نال شده استفاده می کنید، بعدها نمی توانید از امکانات پشتیبانی مربوط به اون قالب یا افزونه استفاده کنید. همچنین شما به آخرین بروزرسانی اون قالب و افزونه دسترسی نخواهید داشت.

 

با توجه به اینکه ممکن هست قالب یا افزونه مورد نظر دارای مشکلات برنامه نویسی یا دارای باگ باشه نویسنده اون قالب یا افزونه بعدها بعد رفع مشکلات اون قالب یا افزونه یک ورژن جدید از اون رو در دسترس کاربران قرار خواهد گذاشت، و مشکلی که برای افراد استفاده کننده از این نوع قالب ها به وجود میاره این هست که از رفع اشکالات و باگ های قالب بی خبر خواهند بود و در نتیجه این می تونه برای کاربران مشکل ساز باشه چون مشخص نیست که آیا اون قالب توسط شخص دیگری دستکاری شده باشه یا نه.

 

– مشکل در سئو قالب های نال شده

 

قالب های نال شده می توانند تهدید جدی برای از دست رفتن رتبه سایت شما باشد و این می تونه سئو سایت شما رو دچار مشکل کند. معمولا برای این کار از spam های آلوده جهت کاهش رنک یا رتبه پیج ها استفاده می شود و همچنین استفاده از استراتژی black-hat در سئو سایت قربانی به دلیل استفاده از کدهای مخرب می تونه به شدت برای شما مشکل ایجاد کنه. و از آنجایی که گوگل صاحب سایت هایی که دارای spam باشد رو جریمه می کند این میتواند به شدت بر سئو و رتبه سایت تاثیر بگذاره و در موارد جدی تر سایت رو پنالتی و از دسترس خارج کنه.

 

– مشکل امنیت قالب های نال شده

 

بارگزاری بدافزار یا قرار دادن کد های مخرب در قالب نال شده، یکی دیگر از مشکلاتی هست که این نوع قالب ها معمولا دارند. علاوه بر این باعث ویروسی شدن وب سایت و هاست کاربران می شوند می توانند با ایجاد back door هایی بازدیدهای مخربی رو روانه سایت شما و بالعکس کنند و ممکن هست شما تا مدتها از این قضیه بی خبر باشی و موقعی خبردار بشید که کار از کار گذشته و به داخل سایت شما کلی لینک آلوده تزریق شده باشه و بدتر از این توسط گوگل ایندکس شده باشند.

 

نتیجه

 

با توجه به پیامد های جدی که استفاده از قالب ها و افزونه های نال شده دارند، حتما توصیه میشه از استفاده این نوع قالب ها و افزونه ها اجتناب کنید. حتما از قالب ها premium تا جایی که ممکن هست استفاده کنید و برای افزونه ها هم حتما از مخزن اصلی وردپرس استفاده کنید چون باید همون هزینه صرف مشکلاتی کنید که قالب های نال برای سایت شما به وجود آوردند.

 

امیدوارم این مطلب مفید واقع شده باشد.

سهیل فرزانه همیشه سعی داشتم که ساده ترین راه ها روبرای رسیدن به اهدافم بسازم با تمام تلاش های این چند ساله به این سطح از مهارت رسیدم که بتونم بدون یک خط کد نویسی زیبا ترین وبسایت ها را راه اندازی کنم امروز وردپرس دنیای من را دگرگون کرد.
همراه ما باشید در کانال تلگرام طراحی سایت بدون کد نویسی با سهیل فرزانه کانال تلگرام

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید