هاست و دامنه چیست ؟

بازدید: 3183 بازدید
زمان مطالعه: 6 دقیقه

همیشه قصد داشتم تا یک دوره آموزش طراحی سایت بدون کد نویسی رو آماده کنم تا اینکه بالاحره دوره آموزش طراحی سایت بدون کد نویسی رو آماده کردم این دوره با وردپرس و المنتور یاد میگیریم که بدون حتی یک خط کد نویسی بتونیم یک سایت کاملا حرفه ای رو با هم آماده کنیم پس تا پایان دوره همراه من باشید این قسمت مقدمه ای بر کل دوره است.

هاست و دامنه چیست ؟

هاست و دامنه دو جزء مهم اینترنت هستند. هاست کامپیوتری است که وب سایت ها را ذخیره می کند و آنها را در دسترس عموم قرار می دهد. دامنه یک نام منحصر به فرد است که یک وب سایت را در اینترنت شناسایی می کند. آنها با هم پایه و اساس هر وب سایت یا برنامه آنلاین را تشکیل می دهند.

هنگامی که یک نام دامنه را در مرورگر خود تایپ می کنید، توسط ارائه دهنده خدمات اینترنت شما (ISP) به یک آدرس IP ترجمه می شود. این آدرس IP سپس به هاست اشاره می کند که تمام فایل های مرتبط با آن وب سایت را ذخیره می کند. ترکیب این دو مؤلفه به کاربران اجازه می دهد تا از هر کجای دنیا به وب سایت ها دسترسی داشته باشند.

 هاست

مفهوم سرور در هاست

سرور رایانه یا دستگاهی در شبکه است که منابع شبکه را مدیریت می کند. سرورها برای میزبانی وب سایت ها، ذخیره داده ها و ارائه خدمات مختلف به رایانه های دیگر در شبکه استفاده می شوند. آنها همچنین می توانند برای ذخیره و مدیریت برنامه هایی مانند سرورهای ایمیل و پایگاه داده استفاده شوند. با استفاده از سرور، سازمان ها می توانند اطمینان حاصل کنند که داده های آنها از هر مکانی امن و قابل دسترسی است.

 

 

 

سهیل فرزانه

مطالعه بیشتر